Připravit, nachystat, vyrazit!

Připravit, nachystat, vyrazit!

Prvního apríla proběhlo v Hradci Králové první z chystaných přípravných setkání na SDM v Lisabonu. Akce se zúčastnilo 130 mladých z královéhradecké diecéze. Mladé přivítal otec biskup Mons. Jan Vokál a také s nimi slavil závěrečnou mši svatou.

Ahoj, jsem David, pracuji na Sekretariátu Sekce pro mládež v Praze a jsem členem týmu, který koordinuje českou výpravu na SDM v Lisabonu.

Jako téměř rodilý Hradečák jsem s radostí přijal pozvání na přípravné setkání do Hradce Králové. Nejvíc jsem se těšil až se zase setkám naživo s lidmi, které při běžné práci vidím jenom jako písmena a čísla zapsaná v tabulkách. Neméně samozřejmě na organizátory akce: DCM HK a DCŽM Vesmír, kamarády z mého předchozího působiště. Zájem o akci mě překvapil, tolik lidí jsem nečekal.

Otec biskup na začátku hovořil o Světových dnech mládeže, o své zkušenosti a významu modliteb k Panně Marii pro každého křesťana. Během dne zazněly informační bloky o Portugalsku obecně a o významu Fatimy pro celou zemi. Dále pak stručná historie SDM a jejich význam pro pastoraci mládeže. Z praktických informací se účastníci dozvěděli, jak se vyvarovat nemoci a zranění, jak se na cestu zabalit, co brát a co nebrat.

Já jsem byl pozván, abych představil program, na co se těšit a na co si dát pozor. Také jsem odpovídal dotazy ohledně setkání. Před závěrečnou mší svatou zaznělo ještě pozvání k duchovní přípravě a svědectví ze SDM v Panamě, abychom si dokázali konkrétněji představit na co se těšit.

Setkání provázeli hymny minulých SDM, které jsme si společně zazpívali. K obědu byla tradiční diecézková bageta, vylepšená o kafe, šťávu a spoustu dalších dobrot. Mši svatou slavil otec biskup spolu s kněžími, kteří také vyrazí do Lisabonu. V rámci diecézní přípravy se chystá ještě Portugalský víkend na Vesmíru 16.–18. června.

 

 

svědectví ze SDM v Panaměhodně informační okénko o webu a programu

schola se do toho pořádně opřela