Již se dají koupit vlakové jízdenky z Lisabonu do Porta na Dny v diecézi

Již se dají koupit vlakové jízdenky z Lisabonu do Porta na Dny v diecézi

Jedeš na dny v diecézi Porto od středy 26.7.? Přistaneš v Lisabonu a řešíš, jak se z Lisabonu přepravit do Porta? Ode dneška je možné koupit vlakové jízdenky na portugalských stránkách!

Doporučujeme si tento lístek koupit s předstihem. V Portugalsku budou stovky tisíce mladých, kteří se budou potřebovat přepravit mezi diecézemi. 

Vzhledem k husté letecké dopravě v těchto dnech je při nakupování jízdenek potřeba počítat i se zpožděním příletů. Doporučujeme si nechat rezervu minimálně tři hodiny. Na letišti v Lisabonu Ti bude ku pomoci koordinátor.

Portugalské vlakové dráhy vypraví denně přes 20 spojů, ze kterých si můžeš vybrat na: https://www.cp.pt/passageiros/en/mycp/registo

Vlakové nádraží Lisboa-Oriente je od letiště Lisabon-Portela vzdáleno 5 kilometrů. Jednoduše se tam dostaneš metrem přímo z letiště. Svezeš se tři zastávky a za 6 minut jsi tam.

Vlakovou jízdenku kup do Porto-Campanhã, cesta vlakem z Lisboa-Oriente do Porta-Campanhã trvá 3–3,5 hodiny. 

Pokud dáváš přednost autobusové dopravě, autobusové spoje do Porta jezdí rovněž z autobusového nádraží Lisboa-Oriente. Můžeš využít autobusovou společnost https://www.flixbus.cz/, na konec července mají k dnešnímu dni jízdenky za 299,-, přičemž cesta trvá 3h15 minut. Také můžeš využít portugalské autobusové linky na stránkách https://rede-expressos.pt/en, jízdenky na červenec zatím nejsou v prodeji. 

Další variantou je koupit si místo v námi objednaných spojích, především autobusech. Jedna cesta v této variantě stojí 800 Kč. Doprava se objednává závazně vyplněním dotazníku a zaplacením určené částky [za jednu (800,-), nebo za obě cesty(1600,-)].Dotazník je rozesílán mailem.