Lisabonský patriarcha ohlásil datum Světových dní mládeže

Lisabonský patriarcha ohlásil datum Světových dní mládeže

Portugalsko. „Příští Světové dny mládeže se budou konat v Lisabonu od 1. do 6. srpna 2023“, oznámil dnes lisabonský patriarcha, kardinál Manuel Clemente.

Poté doplnil: „Vyhlášení tohoto data v den památky sv. Františka z Assisi je pro nás všechny velmi důležitým okamžikem. Mladí lidé z celého světa již dlouho chtěli znát přesné datum příštích Světových dnů mládeže, aby se mohli na svůj příjezd do Lisabonu podrobně připravit. Doufáme, že dvaadvacet měsíců, které nás od této události dělí, budou pro všechny časem evangelizace“.

Jak dále lisabonský patriarcha sdělil, pracovní skupiny, které tvoří Místní organizační výbor, mají v tuto chvíli již více než 400 dobrovolníků, z nichž většina jsou Portugalci. V každé z jedenadvaceti portugalských diecézí existují také diecézní organizační komise, které jsou zodpovědné za přípravu Světových dní mládeže. Dodejme, že celosvětové setkání mladých lidí v Lisabonu bylo původně plánováno na léto příštího roku (2022), ale kvůli pandemii bylo o rok odloženo.

 

Převzato z https://www.vaticannews.va/cs/cirkev/news/2021-10/lisabonsky-patriarcha-ohlasil-datum-svetovych-dni-mladeze.html